czarne

Igor Nowikow
CZARNE DZIURY I WSZECHŚWIAT
Książka ta opowiada a najnowszych odkryciach astrofizyki: o czarnych dziurach i pierwszych chwilach rozszerzającego się Wszechświata. Mówi też o tym, jaki los czeka Wszechświat w przyszłości. Wertując kartki tej książki napotkamy rozdziały opisujące czym jest czarna dziura i jak wygląda jej otoczenie, jak je poszukiwać, czym jest grawitacja i co mówi mechanika kwantowa o tych niezwykłych obiektach. Zjajdziemy też opis Wszechświata, jego historię, rozważania na temat jego przyszłości, co go tworzy i jakie prawa nim rządzą.

hiper

Michio Kaku
HIPERPRZESTRZEŃ wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar
Czy oprócz znanych nam trzech wymiarów istnieją inne? Czy możliwe są podróże w czasie? Czy czarne dziury to bramy do innych wszechświatów? Czy ludzkość przeżyje śmierć Wszechświata? Autor ponatdo przedstawia jak próbowano i próbuje się przedstawić wyższe wymiary, jak można próbować je "zobaczyć". Czy jest wymiar? Jak można teoretycznie przestawić przeszczeń i procesy w niej zachodzące. Jakimi dysponujemy obecnie teoriami opisujące powyższe zagadnienia.

czarne

Kitty Ferguson
CZARNE DZIURY czyli uwięzione światło
Czym jest czarna dziura? W jaki sposób można ją odkryć? Czy przeżylibyśmy wizytę w jej centrum? Autorka opisuje życie i gwałtowną śmierć gwiazd, zabiera czytelnika w podróż poza horyzont zdarzeń. Książka zawiera także sporo ilustracji.